Savaitės orų apžvalga

39 savaitė (09-26 - 10-02)

Sekmadienį praslinks lietų nešantis atmosferos frontas

Sekmadienį per šalį slinks atmosferos frontas. Dangų dangstys tankesni debesys, o saulė pasirodys retai. Daugelyje rajonų lankysis trumpi lietūs, kai kur gali sugriaudėti ir pavienės perkūnijos. Sausesnė diena turėtų išlikti ties šiaurės rytiniais šalies rajonais. Vėjas bus vidutinio stiprumo, pietinių krypčių, tik ties vakariniu šalies pakraščiu kiek labiau juntamas, iki 13 m/s. Apniukęs dangus ir vis pasirodantis lietus neleis orui šilti ir temperatūra svyruos tarp 9–14 laipsnių šilumos.

Pirmadienio naktį ims artėti dar vienas žemo slėgio sūkurys iš pietų. Didesnėje šalies dalyje palis. Vietomis, daugiausia ties pietiniais ir centriniais šalies rajonais, nusidrieks rūkas. Vėjas bus nestiprus, nepastovios krypties. Naktį temperatūra pažemės iki 2–7, pajūryje bus keliais laipsniais šilčiau – apie 8–10 laipsnių šilumos.

Pirmadienio dieną minėto ciklono debesys uždengs mūsų šalį, tik ties pajūriu išliks malonesni orai. Daug kur lis, rytiniuose rajonuose vietomis smarkiai. Stiprės šiaurinių krypčių vėjas, bus 8–13 m/s, o daug kur jo gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra keisis menkai ir tešils iki 10–15 laipsnių šilumos.

Antradienį situacija pamažu keisis. Lietaus jau bus mažiau, palis tik vietomis. Atkeliavus truputį šiltesnei oro masei naktis bus šiltesnė, apie 3–8, pajūryje – 10 laipsnių šilumos, o dieną termometro stulpeliai rodys 11–16 laipsnių šilumą.