Savaitės orų apžvalga

42 savaitė (10-18 - 10-24)

Įkandin smarkių vėjų skverbsis šaltis

Ketvirtadienio dieną ir praėjusią naktį smarkias audras savo kelyje sukėlė įstrižai Europos greitai lekiantis intensyviai besiformuojantis ciklonas. Lietuvoje naktį pietvakarių vėjo gūsiai daug kur sustiprėjo iki 16–20 m/s, vietomis iki 25 m/s, o kai kur pajūryje iki 28 m/s. Vakare besiveržiant šaltajam oro frontui daug kur kilo perkūnija, praslinko gana intensyvios liūtys.

Penktadienio diena išliks labai vėjuota. Su trumpais nedideliais atokvėpiais pūs smarkus pietvakarių, vakarų vėjas. Didesnėje šalies dalyje vėjo gūsiai sieks nuo 16 iki 21 m/s, vietomis, daugiausia Žemaitijoje, iki 23–27 m/s, o kai kuriuose pajūrio ruožuose protarpiais kils net smarki audra, siekianti 28–30 m/s. Iš šiaurinių kraštų plūstantis šaltas oras skatins lietaus kamuolinių debesų ir trumpų bet gana intensyvių liūčių formavimąsi. Vietomis nugriaudės perkūnija. Labiau lietinga bus šiaurės ir vakarų Lietuvoje. Pačios smarkiausios liūtys kils vakare šiaurės vakariniuose rajonuose. Besiveržiant dar šaltesnio oro porcijai, kai kur iš aukštų debesų žemę gali pasiekti ir sniego ar ledo kruopos. Temperatūra, lyginant su ketvirtadieniu smuktelės žemyn 6–8 laipsniais, bus apie 7–9, pajūryje – apie 10 laipsnių šilumos. Dėl stipraus vėjo juntamoji temperatūra bus dar bent 3 laipsniais žemesnė.

Tik penktadienio vėlų vakarą vėjas pradės rimti, bet šeštadienį vis dar išliks apysmarkis, naktį pūs iš pietvakarių, vakarų, iki 15–20 m/s greičiu, dieną jau atsisuks iš šiaurės vakarų, bus ramesnis, tik vietomis jo gūsiai sieks 15–17 m/s . Protarpiais nulis lietus, gausesnis naktį, dieną silpnesnis. Rytą debesims prasisklaidžius temperatūra daug kur pažemės iki 2–4 laipsnių šilumos, dieną bus nuo 7 iki 11 laipsnių šilumos.

Sekmadienį lietus trauksis, negausiai trumpai palis tik vietomis. Naktį vėl sugrįš šalnos. Dieną temperatūra svyruos nuo 5 iki 9, pajūryje – iki 10 laipsnių šilumos. Šiaurės vakarų vėjas susilpnės iki vidutinio.