Savaitės orų apžvalga

38 savaitė (09-17 - 09-23)

Per vieną naktį – iš vasaros į gilų rudenį

Šeštadienio naktį orai bjurs – debesuotumas sparčiai didės, apie vidurnaktį pajūrį pasiekę lietaus su perkūnija debesys keliaus per visą šalį ir ryto valandomis pasieks jau rytinį pakraštį. Pajūryje vėjo gūsiai stiprės iki 15–20 m/s. Debesuota, lietinga naktis išliks šilta – temperatūra svyruos tarp 11–16 laipsnių.

Šeštadienio dieną su lietumi taipogi susidurs daugelis rajonų, pirmoje dienos pusėje įkyriau palis šalies rytuose, gausesnio ilgiau trunkančio lietaus sulauks ir pajūris bei Vakarų Žemaitija. Kituose regionuose lankysis trumpalaikio pobūdžio lietūs. Vietomis griaudės perkūnija. Pietvakarių vėjas taps gūsingas ne tik prie jūros, bet ir kitose vietovėse – gūsiai iki 15–18 m/s. Už praslinkusio atmosferos fronto įsiverš šaltesnis oras, tad temperatūra popietę vos sieks 14–18 laipsnių šilumos.

Sekmadienį atsiras daugiau pragiedrulių. Naktį palis vietomis, didesnė tikimybė, kad vakariniuose rajonuose. Dieną lietaus vėl klius daugeliui, tačiau vyraus trumpi lietūs ir ne tokie gausūs kaip šeštadienį. Temperatūra toliau žemės – naktį ji kris iki 7–12 laipsnių šilumos, dieną bus nuo 13 iki 17 laipsnių. Vėjas suksis iš vakarų, išliks gūsingas – daug kur siekdamas 15–19 m/s greitį.

Kitos savaitės pradžioje Lietuvą sulauks naujo galingo ciklono atakos – temperatūra kris dar keliais laipsniais, lietus taps įkyresnis, gausesnis nei savaitgalį, o antradienį vakariniuose rajonuose tikėtina, kad vėjas gūsiuose sustiprės iki 20–25 m/s.