Savaitės orų apžvalga

13 savaitė (03-29 - 04-04)

Orai.lt: subjuręs oras – ne balandžio 1-osios juokelis

Antrasis pavasario mėnuo prasidės permainingais ir kontrastingais orais. Balandžio 1-os dieną iš šiaurės atkeliaus šaltasis atmosferos frontas, į šalį ims veržtis šalto oro masė.

Tankūs debesys iš šiaurinių rajonų plis į didžiąją šalies dalį, kartu atkeliaus ir krituliai, vyraus lietus ir šlapdriba. Pirma dienos pusė debesuota ir drėgna bus ties šiauriniais ir vakariniais rajonais, čia temperatūra pakils tik iki 4-9 laipsnių šilumos. Vakarop pasirodys saulė.

Pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose šviesesnė bus dienos pradžia, bet debesys po truputį tankės, o antroje dienos pusėje daug jau daug kur kris krituliai, daugiausia lietus, vietomis šlapdriba.

Temperatūra iki atkeliaujant krituliams spės daug kur pakilti iki 10-12, pietiniame šalies pakraštyje kai kur iki 13-14 laipsnių šilumos. Vėjas šiandien bus šiaurinių krypčių, stiprokas ir gana žvarbus.

Penktadienį vyraus debesuoti su pragiedruliais orai, trumpalaikiai ir negausūs krituliai nakties pradžioje pasirodys tik kai kur, o dieną – daugelyje rajonų, daugiausia tai bus lietus, dulksna, vietomis šlapdriba. Pūs stiprokas šiaurės vakarų, šiaurės vėjas. Naktį temperatūra daug kur pažemės iki 0-4 laipsnių šalčio, todėl pasitaikys slidžių kelių ir šaligatvių ruožų, laipsniu kitu šilčiau išliks tik pajūryje, o dieną temperatūra nekils aukščiau 5-9 laipsnių.