Naujienų portalas - 15min.lt

Savaitės orų apžvalga

26 savaitė (06-24 - 06-30)

Liepa atsineša liūtis ir perkūniją

Sekmadienį po truputį iš vakarų artės ciklonas iš vakarų, tačiau jam nenoriai vietą užleis šią dieną vis dar įsitvirtinęs aukštesnis slėgis. Beveik visą dieną bus saulėta ir be lietaus. Tik vakarop vakarinį šalies pakraštį pasieks tankesni debesys. Pūs stiprokas pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra šią dieną sieks 27–32 laipsnius karščio.

Pirmadienio naktį per šalį keliaus nepastovaus oro masė, o link ryto pasieks ir šaltasis atmosferos frontas. Vietomis, daugiausia Vakarų Lietuvoje nušniokš trumpos liūtys, dundės perkūnija. Kai kur gali palyti ir smarkiai. Pūs pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų vėjas, per perkūniją gūsiai įsismarkaus iki 15–20, o kai kur ir iki 25 m/s. Paryčiais temperatūra svyruos tarp 17–22 laipsnių šilumos.

Pirmadienio dieną keliaujantis frontas trumpo lietaus pažers daugelyje vietovių, intensyvesnių liūčių laukiama Rytų Lietuvoje. Kai kur palis smarkiai. Vėl kartu su juo grūmos perkūnijos. Vėjas ir toliau išliks toks pat, numatomi škvalinio vėjo sustiprėjimai 15–20 m/s, šiaurės rytiniuose rajonuose ir dar stipresnis. Įdienojus termometrai rodys tarp 23–28, vakariniuose rajonuose – 19–22 laipsnių šilumos.