Savaitės orų apžvalga

11 savaitė (03-13 - 03-19)

Orai bus vėsesni, bet vis tiek primins ankstyvą pavasarį

Trečiadienį ryčiau Lietuvos tįstantis atmosferos frontas savo tankiais debesimis dengs rytinius rajonus, čia saulė pasirodys nebent trumpam ir tik pro debesis, ryto valandomis negausiai palis, gali ir šlapių snaigių pasitaikyti. Keliaujant į vakarus debesys bus vis plonesni ir retesni, dažniau lepins saulės spinduliai, o trumpalaikis ir negausus lietus iškris tik kai kuriose vietovėse, lietų gali paįvairinti šlapios snaigės. Pūs stiprokas vakarų vėjas, 7–12 m/s greičiu. Temperatūra įdienojus kils iki 3–8 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį stiprės aukštesnio slėgio laukas. Tankesni debesys vis dar dengs rytinius rajonus, likusioje šalies dalyje debesys sklaidysis, dangus giedrės, tik paryčiais debesys pradės nykti ir šalies rytuose. Žymesnių kritulių jau nenumatoma. Vėjas rims ir daugiausia pūs iš vakarų, pietvakarių. Temperatūra pažemės iki 1–6 laipsnių šalčio, prie jūros laikysis 0–2 laipsnių šiluma. Kai kur susidarys plikledis.

Ketvirtadienio dieną iš vakarų priartės nedidelis, nykstantis žemo slėgio sūkurys. Debesų padaugės, tačiau ir saulėtų valandų tikrai bus. Daugelyje rajonų iškris trumpalaikiai ir daugiausia negausūs krituliai – lietus ir šlapdriba. Pūs nelabai stiprūs vakarų vėjai, tik kritulių metu vėjas gali būti šiek tiek stipresnis. Popietę oras sušils iki 3–8 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį virš mūsų šalies stiprės aukšto slėgio sritis, todėl debesys sparčiai nyks, dangus giedrės, žymesnių kritulių neprognozuojama. Vėjas nurims ir taps nepastovios krypties. Vietomis nusidrieks rūkas, kai kur susidarys plikledis. Temperatūra pažemės iki 2–7 laipsnių šalčio.

Penktadienio dieną aukšto slėgio sritis pamažu trauksis į rytus. Atplauks šiek tiek tankesni debesys, bet ir saulė protarpiais pasirodys, žymesnių kritulių būti neturėtų. Vėjas pasisuks iš pietų, pietryčių ir po truputį stiprės, popietę pūs 7–12 m/s greičiu. Temperatūra kils iki 4–9 laipsnių šilumos.