Savaitės orų apžvalga

02 savaitė (01-09 - 01-15)

Laukia niūrus sekmadienis, o pirmadienį jau pasirodys saulė

Sekmadienį Lietuvos orus lems gilus Atlanto ciklonas, per šalį praslinks kritulius nešantis atmosferos frontas. Dangų bus uždengę stori debesys ir pragiedrulių nebus. Daugelyje rajonų iškris krituliai, daugiausia tai bus lietus, o rytiniame šalies pakraštyje su lietumi maišysis ir šlapdriba. Pūs gūsingas ir smarkus pietų, pietvakarių krypties vėjas, jo gūsiai didesnėje šalies dalyje sieks 15–20 m/s. Niūrią ir vėjuotą dieną oro temperatūra pasiskirstys tarp 1–6 laipsnių šilumos.

Pirmadienio naktį atmosferos frontas trauksis, tad kritulių bus mažiau. Danguje jau atsiras truputį pragiedrulių. Vietomis, daugiausia rytinėje šalies pusėje, iškris krituliai, vyraus lietus. Pietvakarių krypties vėjas išliks smarkokas, tačiau pavojingų gūsių iki ryto sulauksime tik pajūryje, ten jie pasieks 15–18 m/s. Temperatūra išliks teigiama, apie 0–5 laipsnius šilumos.

Pirmadienio dieną įsivyraus debesuoti su pragiedruliais orai, daug kur turėtų pasirodyti saulė. Nedidelių kritulių, daugiausia lietaus, sulauksime tik kai kur, didesnė tikimybė ties šiaurės vakariniu šalies pakraščiu. Pietinių krypčių vėjas išliks juntamas, 8–13 m/s. Aukščiausia dienos temperatūra svyruos tarp 1–6 laipsnių šilumos.