logo
2014 m. spalio 21 d. antradienis 13:15
Teka: 07:56, Leidžiasi: 18:10, Dienos ilgumas: 10:14
  min.lt PRADŽIA PROGNOZĖS APŽVALGA ŽEMĖLAPIAI VAIZDAS ĮDOMYBĖS

Orai Lietuvoje pagal mėnesį

Pavasaris Vasara Ruduo Žiema
Kovas Birželis Rugsėjis Gruodis
Balandis Liepa Spalis Sausis
Gegužė Rugpjūtis Lapkritis Vasaris

Balandis

Antras pavasario mėnuo. Šį mėnesį paprastai atbunda ir sužaliuoja gamta, prasideda vegetacinis laikotarpis. Mėnuo pasižymi gana permainingais orais, viena jo pusė gali būti dar žiema, o kitą jau kone 30 laipsnių kaitina. Pavasario viduriui itin būdingi orų kontrastai. Po karštų dienų, kurių metu temperatūra kyla iki 20-24 laipsnių šilumos, praėjus dienai kitai žemę šarmoja šalnos, kartais temperatūra nukrinta iki 2-7 laipsnių šalčio. Net ir per parą temperatūros svyravimai gali siekti 20-22 laipsnius.

Vidutinė balandžio temperatūra yra 5-7 laipsniai šilumos, mėnesio pabaigoje paros temperatūros vidurkis jau svyruoja apie 10 laipsnių. Mėnesio rekordai siekia 27-29 laipsnius. Šie rekordai buvo pasiekti 2000-ųjų balandį, kuris galbūt daugeliui dar nespėjo pasimiršti. To balandžio paskutinis dešimtadienis buvo pats šilčiausias metuose!

Pavasaris ne visuomet džiugina karščiais. Kartais balandis ar bent pirmoji jo pusė dar primena žiemą. Tuomet žemę dar dengia sniegas arba išsilaiko pašalas, nes temperatūra dienomis svyruoja apie 0 laipsnių, o naktimis iki pat mėnesio pabaigos gali nukristi iki 3-8 laipsnių šalčio. Pirmosiomis balandžio naktimis oras dar gali atšalti iki 10-16 laipsnių šalčio.

Vidutinis kritulių kiekis svyruoja apie 33-50 milimetrų. Jau dažniau lyja, bet balandis mėgsta papokštauti ir su sniegu ar šlapdriba. Kartais dar pasiaučia ir pūgos, galimos ir smarkios lijundros, plikledis. Bet balandį prasideda ir vasariškos liūtys su perkūnijomis, škvalais, kruša.